Připravenost na zimu.

Přestože v Lyžařském areálu ještě tímto prodlouženým víkendem pokračuje letní provoz, probíhají již také přípravy nad nadcházející zimní lyžařskou sezonu.
V pondělí, 24. 10. se v areálu Kobyla sešlo na 70 evakuačních a záchranářských pracovníků a jejich asistentů, aby společně nacvičili evakuaci osob z lanové dráhy, a prověřili nově zpracované evakuační postupy. Třem evakuačním týmům tvořenými Hasičským záchranným sborem, Horskou službou a pracovníky LA Zadov sekundovala Záchranná zdravotnická služba. Cílem zatím největšího společného cvičení těchto složek bylo prověřit součinnost, komunikaci a rychlost evakuace osob a pomoci pro případ, že by došlo k zastavení dopravního lana na lanové dráze a k znemožnění další dopravy osob do cílové stanice. Pro vaši informaci uvádíme, že cvičení proběhlo na jedničku a všichni figuranti byli bezpečně a v limitu dopraveni na zem.

Jak jsme zmínili v úvodu, letní sezona ještě pokračuje posledním víkendem, kdy bude v provozu lanová dráha, rozhledna, lanový park a další služby, vše s výhledem příjemného a slunečného počasí...
Provozní doba lanovky a rozhledny je od 9 do 16 a lanového parku od 10 do 16 hod. Nezapomeňte též na změnu letního času na zimní ze soboty na neděli, ať nezmeškáte třeba odjezd lanovky k rozhledně... ;-)

Zde přikládáme několik fotek z nácviku evakuace: